Glebov Karpinni yuqori darajadagi murabbiy deb baholadi
Hujumchi yarim himoyachi Kirill Glebov, Moskva CSKA jamoasi futbolchisi, Rossiya milliy terma jamoasi va «Dinamo» klubi bosh murabbiyi Valeriy Karpin haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Karpinni yuqori darajadagi futbolchi va murabbiy deb ta’rifladi. Kirillning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy bilan munosabatlari yaxshi bo‘lib, ba’zan hazil-mutoyiba qilgan, ammo bu normal holat ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, Glebov Rossiya terma jamoasining sentyabr oyidagi do‘stona o‘yinlar uchun tarkibiga kiritilgan. Valeriy Karpinning shogirdlari Iordaniya va Qatar milliy jamoalariga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuvlar 4 va 7 sentyabr kunlari bo‘lib o‘tadi. Joriy mavsumda Kirill Glebov o‘nta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va ikki golga assistentlik qildi.
Uning faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi va murabbiy ishonchini qozongan. Ushbu natijalar uning professional darajasini va jamoaga qo‘shayotgan hissasini ko‘rsatadi.

Глебов оценил Карпина как тренера высокого уровня
Нападающий полузащитник Кирилл Глебов, игрок московского ЦСКА, высказался о главном тренере сборной России и клуба «Динамо» Валерии Карпине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он охарактеризовал Карпина как футболиста и тренера высокого уровня. По словам Кирилла, у них хорошие отношения с тренером, иногда они шутят, но это нормальная ситуация.
Также Глебов включён в состав сборной России на товарищеские матчи в сентябре. Подопечные Валерия Карпина сыграют против национальных команд Иордании и Катара.
Матчи пройдут 4 и 7 сентября. В текущем сезоне Кирилл Глебов провёл десять игр, забил четыре гола и отдал две результативные передачи.
Его деятельность важна для команды, и он заслужил доверие тренера. Эти результаты показывают его профессиональный уровень и вклад в команду.