Shnyakin: Glushenkov afsona emas, o‘zini o‘zgartirmoqda
Kommentator Dmitriy Shnyakin so‘nggi o‘yinlarda yarim himoyachi Maksim Glushenkovning o‘zgarishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, futbolchi avvalo o‘zini o‘zgartirish zarurligini anglab, shu yo‘lda harakatga tushgan. Shnyakin Glushenkovning so‘nggi o‘yinlardagi samarali ishtiroki va zaxiradan maydonga tushganda ko‘rsatgan natijalarini alohida ta’kidladi.
U podkastda aytishicha, Maksim haqiqiy afsona emas, shuning uchun unga asoslanib Rossiya Premyer Ligasi top-klubini qayta qurish shart emas. Asosiy o‘zgarish futbolchining o‘zida bo‘lishi lozim.
2025/2026 yilgi mavsumda Glushenkov Rossiya chempionati va kubogida sakkizta o‘yin o‘tkazib, uchta gol urdi va ikki golga uzatma berdi. Bu natijalar uning jamoaga foydali ekanligini ko‘rsatadi va kelgusida yanada rivojlanishi uchun asos bo‘ladi.
Shnyakinning fikricha, futbolchining o‘zini takomillashtirishga bo‘lgan intilishi jamoa muvaffaqiyati uchun muhimdir.

Шнякин: Глушенков не легенда, он меняется
Комментатор Дмитрий Шнякин высказался о изменениях полузащитника Максима Глушенкова в последних матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболист прежде всего осознал необходимость измениться и начал действовать в этом направлении. Шнякин особо отметил эффективное участие Глушенкова в последних играх и результаты, которые он показывал, выходя на поле с лавки запасных.
В подкасте он сказал, что Максим — не настоящая легенда, поэтому не нужно перестраивать топ-клуб Российской Премьер-Лиги, опираясь на него. Основные изменения должны произойти в самом футболисте.
В сезоне 2025/2026 Глушенков провёл восемь матчей в чемпионате России и Кубке, забил три гола и отдал две голевые передачи. Эти результаты показывают его пользу для команды и станут основой для дальнейшего развития.