Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi hujumchisi Aleksandr Sobolevning milliy jamoaga chaqirilmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Sobolev hozircha milliy jamoa tarkibiga kiritilmagan. U haqida gapirganda, Sobolevning holati qoniqarli, u o‘z ustida ishlamoqda.
Eslatib o‘tamiz, sentabr oyida Rossiya terma jamoasining ikki do‘stona o‘yini rejalashtirilgan. Karpinning shogirdlari Iordaniya va Qatar terma jamoalari bilan maydonga tushadi.
Ushbu o‘yinlar 4 va 7 sentabr kunlari bo‘lib o‘tadi. 2022 yil fevralidan boshlab Rossiya xalqaro musobaqalardan chetlatilgan.
Shu sababli, milliy jamoa faqat do‘stona uchrashuvlarda ishtirok etishi mumkin. Bu holat terma jamoaning xalqaro maydondagi faoliyatiga cheklovlar qo‘ygan.

Карпин объяснил, почему Соболев не был вызван в национальную сборную
Главный тренер сборной России Валерий Карпин высказался по поводу того, что нападающий петербургского «Зенита» Александр Соболев не вызван в национальную команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Соболев пока не включён в состав сборной. Говоря о нём, Карпин отметил, что состояние Соболева удовлетворительное, он работает над собой.
Напомним, что в сентябре запланированы два товарищеских матча сборной России. Подопечные Карпина выйдут на поле против сборных Иордании и Катара.
Эти игры пройдут 4 и 7 сентября. С февраля 2022 года Россия отстранена от международных соревнований.
Поэтому национальная команда может участвовать только в товарищеских матчах. Эта ситуация наложила ограничения на деятельность сборной на международной арене.