Kommentator Dmitriy Shnakin ta’kidladi, uning fikriga ko‘ra, Tolyattining «Akron» jamoasi hujumchisi Artyom Dzyuba bilan sobiq «Milan» futbolchisi Zlatan Ibragimovichni taqqoslash juda ma’qul bo‘lgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shnakin ayniqsa Zlatanning Italiya klubidagi so‘nggi mavsumiga oid taqqoslashni e’tiborga oldi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba so‘nggi bir yarim yil ichida «Milan»dagi Ibragimovichga o‘xshab, ortiqcha harakat qilmay, jamoaga kerakli yordamni ko‘rsatmoqda.
Shnakin bu fikrni «Premyer-liga nohaqligi» podkastida bildirdi. 2025/2026 yilgi mavsumda Dzyuba Rossiya Premer-ligasida yetti o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va ikki golga assistentlik qildi.
Rossiya kubogidagi o‘yinlarda esa u maydonga chiqmadi. Oldinroq Dzyuba «Akron» rahbariyatini transfer bozorida yetarlicha faol emaslikda tanqid qilgan edi.
Shundan so‘ng futbolchi kubok o‘yiniga ro‘yxatdan o‘tmagan, biroq klub rahbariyati uning intervyusi bilan bog‘liq muammolar yo‘qligini ma’lum qildi.

Комментатор сравнил Дзюбу с Ибрагимовичем в клубе Милан
Комментатор Дмитрий Шнакин отметил, что, по его мнению, сравнение нападающего тольяттинского «Акрона» Артема Дзюбы с бывшим футболистом «Милана» Златаном Ибрагимовичем является очень уместным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шнакин особенно обратил внимание на сравнение с последним сезоном Златана в итальянском клубе. По его словам, Дзюба за последний полтора года, как и Ибрагимович в «Милане», не прилагает лишних усилий, но оказывает команде необходимую помощь.
Шнакин высказал это мнение в подкасте «Несправедливость Премьер-лиги». В сезоне 2025/2026 Дзюба провел семь матчей в Российской Премьер-лиге, забил три гола и отдал две результативные передачи.
В играх Кубка России он на поле не выходил. Ранее Дзюба критиковал руководство «Акрона» за недостаточную активность на трансферном рынке.
После этого футболист не был заявлен на кубковый матч, однако руководство клуба заявило, что проблем, связанных с его интервью, нет.