Spartak ikki himoyachini transfer qilmoqda
Moskva «Spartak» klubi ikki markaziy himoyachini o‘z safiga qo‘shish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ichki manba, jurnalist Ivan Karpov o‘zining Telegram-kanalida xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, «qizil-oq» jamoasi Turkiyaning «Fenerbaxche» klubidan Aleksandr Jiku hamda Fransiyaning «Renn» jamoasidan Kristofer Vu bilan shartnoma tuzmoqda.
Shartnoma tafsilotlari hozircha oshkor etilmagan. 31 yoshli Aleksandr Jiku 2023 yildan beri «Fenerbaxche» safida o‘ynab kelmoqda.
Ushbu vaqt ichida u 75 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urgan va ikki golga assistentlik qilgan. Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 6,5 million yevroga baholamoqda.
Kristofer Vu esa 23 yoshda bo‘lib, 2022 yildan buyon «Renn» jamoasida faoliyat yuritmoqda. U 60 ta o‘yinda qatnashib, ikki gol urdi va bir golga assistentlik qildi.
Uning bozor qiymati taxminan 6 million yevroni tashkil etadi. Ushbu transferlar «Spartak» jamoasining himoya chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.

Спартак переводит двух защитников
Московский клуб «Спартак» достиг соглашения о подписании двух центральных защитников. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил внутренний источник, журналист Иван Карпов на своем Telegram-канале. По данным, команда «красно-белых» заключает контракты с Александром Жику из турецкого «Фенербахче» и Кристофером Ву из французского «Ренна».
Подробности контрактов пока не разглашаются. 31-летний Александр Жику играет за «Фенербахче» с 2023 года.
За это время он провел 75 матчей, забил четыре гола и отдал две результативные передачи. Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 6,5 миллиона евро.
Кристофер Ву 23 года, он выступает за «Ренн» с 2022 года. Он принял участие в 60 матчах, забил два гола и отдал одну результативную передачу.
Его рыночная стоимость составляет примерно 6 миллионов евро. Эти трансферы являются важным шагом для укрепления оборонительной линии команды «Спартак».