Fermin Lopes Barselonaga to‘liq sodiq ekanini aytdi
"Barselona" jamoasining yarim himoyachisi Fermin Lopes katalon klubi bilan bo‘lgan muhabbati haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubga kelganidan beri o‘zini to‘liq bag‘ishlaganini ta’kidladi. Lopesning aytishicha, u har doim "Barselona" safida o‘ynashni orzu qilgan va hozirgi kunda jamoa a’zolari muxlislarni xursand qilish uchun barcha kuchlarini sarflamoqda.
Fermin Lopes 2016 yilda "Betis" klubidan "Barselona" tizimiga o‘tgan. Hozirda 22 yoshda bo‘lgan futbolchi asosiy jamoa safida 90 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urgan va 11 ta samarali uzatma amalga oshirgan.
Uning amaldagi shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Lopesning bozor qiymati 50 million yevroga teng.
Bu raqam uning jamoa uchun qanchalik muhimligini ko‘rsatadi. Lopesning "Barselona"ga bo‘lgan sodiqligi va jamoaga qo‘shgan hissasi katta ekanligi aniq.

Фермин Лопес заявил о полной преданности Барселоне
Полузащитник команды "Барселона" Фермин Лопес рассказал о своей любви к каталонскому клубу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что с момента прихода в клуб полностью посвятил себя ему. По словам Лопеса, он всегда мечтал играть за "Барселону", и в настоящее время игроки команды прилагают все усилия, чтобы радовать болельщиков.
Фермин Лопес перешёл в систему "Барселоны" из клуба "Бетис" в 2016 году. Сейчас 22-летний футболист провёл за основную команду 90 матчей, забил 19 голов и сделал 11 результативных передач.
Его действующий контракт рассчитан до 2029 года. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость Лопеса составляет 50 миллионов евро.
Эта цифра показывает, насколько он важен для команды. Очевидно, что преданность Лопеса "Барселоне" и его вклад в команду велики.