Gancharenko: Zyryanov Semak uchun foydali bo‘ladi
Sobiq Rossiya Premyer Ligasi klublarining bosh murabbiyi Viktor Gancharenko Konstantin Zyryanovning «Zenit» boshqaruv raisi lavozimiga kelishi jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak uchun ijobiy omil bo‘lishini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Zyryanov ushbu lavozimda 2023 yildan beri klubni boshqargan Aleksandr Medvedevni almashtirgan. Gancharenko fikricha, Semak uchun Zyryanovning kelishi yordam beradi, chunki u murabbiyni yaxshi tushunadi va uning fikrlarini to‘g‘ri yetkazishda vositachi bo‘ladi.
Shuningdek, u Bogdanovichning Miller uchun qilayotgan ishlarini ham to‘g‘ri anglashga hissa qo‘shadi. Shu sababli, bu o‘zgarish murabbiylar uchun ijobiy bo‘ladi, deya ta’kidladi mutaxassis «Komment.Shou» dasturida.
Biroq, Gancharenko «Zenit» juda katta tashkilot ekanini va bitta kadr o‘zgarishi jiddiy ta’sir ko‘rsatmasligini ham qo‘shimcha qildi. Hozirgi vaqtda, Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida yetti turdan so‘ng «Zenit» 12 ochko bilan beshinchi o‘rinda turibdi.
2024/2025 yilgi mavsumda klub yetti yildan so‘ng birinchi marta chempionlik unvonini qo‘lga kirita olmadi va o‘zining yuz yillik yubiley yilida hech qanday sovrin yutolmadi.

Ганчаренко: Зырянов будет полезен для Семака
Бывший главный тренер клубов Российской Премьер-Лиги Виктор Ганчаренко объяснил, что приход Константина Зырянова на пост председателя правления «Зенита» станет положительным фактором для главного тренера команды Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что Зырянов на этой должности сменил Александра Медведева, который руководил клубом с 2023 года. По мнению Ганчаренко, приход Зырянова поможет Семаку, так как он хорошо понимает тренера и будет посредником в правильной передаче его идей.
Кроме того, он будет способствовать правильному пониманию работы Богдановича для Миллера. Поэтому специалист подчеркнул в программе «Komment.Shou», что эти изменения будут положительными для тренеров.
Однако Ганчаренко добавил, что «Зенит» — очень крупная организация, и смена одного сотрудника не окажет серьёзного влияния. В настоящее время, после семи туров в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги «Зенит» занимает пятое место с 12 очками.
В сезоне 2024/2025 клуб впервые за семь лет не смог завоевать чемпионский титул и не выиграл ни одного трофея в год своего столетнего юбилея.