Kazanlik “Rubin” jamoasi himoyachisi Igor Vuyachich hujumchi Mirlind Dakuyni Rossiya Premier Ligasi (RPL)ning eng yaxshi futbolchilaridan biri deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
2025/2026 yilgi mavsumda Daku RPL va Rossiya Kubogida jami o‘n o‘yinda maydonga tushdi, ularda yetti gol urib, bitta golga uzatma berdi. Vuyachichning so‘zlariga ko‘ra, Daku o‘yindan o‘yinga o‘zining yuqori malakasini namoyish qilmoqda.
Hozirda Daku bilan “Rubin” o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2029 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. 27 yoshli hujumchining bozor qiymati sakkiz million yevroni tashkil etadi.
2025 yil yozida Sankt-Peterburgning “Zenit” klubi Dakuyni sotib olishga harakat qilgan, ammo futbolchining 2024 yilgi Yevropa chempionatidan keyingi shov-shuvli obro‘siga ko‘ra, bu reja bekor qilingan. Shunday qilib, Mirlind Daku Rossiya futbolida o‘zini ko‘rsatishda davom etmoqda va jamoasi uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi.

Вуячик: Даку один из лучших футболистов РПЛ
Защитник казанского «Рубина» Игорь Вуяичич назвал нападающего Мирлинда Даку одним из лучших футболистов Российской Премьер-Лиги (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
В сезоне 2025/2026 Даку провёл в РПЛ и Кубке России в общей сложности десять матчей, забив семь голов и отдав одну результативную передачу. По словам Вуяичича, Даку демонстрирует высокий уровень мастерства из игры в игру.
В настоящее время действующий контракт Даку с «Рубином» рассчитан до 30 июня 2029 года. Рыночная стоимость 27-летнего нападающего составляет восемь миллионов евро.
Летом 2025 года петербургский клуб «Зенит» пытался приобрести Даку, однако из-за шумихи вокруг игрока после чемпионата Европы 2024 года этот план был отменён. Таким образом, Мирлинд Даку продолжает проявлять себя в российском футболе и является важным игроком своей команды.