Glebov Oblyakovni aniq paslari bilan ta’rifladi
CSKA jamoasining hujumchisi Kirill Glebov jamoa yarim himoyachisi Ivan Oblyakov haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Oblyakov o‘zining o‘yin uslubi bilan Pyanichga o‘xshaydi, ya’ni istalgan pasni aniq va o‘z vaqtida beradi. U to‘pni uzoq ushlab turmaydi va o‘yinni ortiqcha murakkablashtirmaydi.
Glebov aytishicha, u har doim maydonda ochilavermaydi, ammo Oblyakov albatta uni to‘g‘ri vaqtda topadi. Joriy mavsumda 27 yoshli Oblyakov barcha turnirlarni hisobga olganda 11 ta o‘yinda maydonga tushdi, uchta gol urdi va uchta samarali uzatma amalga oshirdi.
14 sentyabr kuni CSKA Rossiya Premer-ligasining sakkizinchi turida mehmon sifatida Rostov jamoasi bilan o‘ynaydi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.

Глебов точно охарактеризовал Облякова его недостатками
Нападающий ЦСКА Кирилл Глебов поделился своими мыслями о полузащитнике команды Иване Облякове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Обляков по стилю игры похож на Пьянича, то есть точно и своевременно отдаёт любые передачи. Он не задерживает мяч надолго и не усложняет игру.
Глебов отметил, что он не всегда открывается на поле, но Обляков обязательно найдёт его в нужный момент. В этом сезоне 27-летний Обляков сыграл 11 матчей во всех турнирах, забил три гола и сделал три результативные передачи.
14 сентября ЦСКА в восьмом туре Российской Премьер-лиги сыграет в гостях с командой «Ростов». Матч начнётся в 19:30 по московскому времени.