Ivan ilgari Jazoirning Kabiliya klubida o‘ynagan va u yerda mahalliy chempionatda kumush medalni qo‘lga kiritishda muhim rol o‘ynagan. Aguzarovning so‘zlariga ko‘ra, Ignatyevning Rossiyaga qaytish istagi uning asosiy va yagona sababidir.
Oldingi ommaviy axborot vositalarida futbolchining qaytishiga uning qiz do‘sti Jazoirni tark etmoqchi bo‘lgani, buvisi sog‘lig‘ining yomonlashgani hamda mahalliy chempionat va hayotga moslashishdagi qiyinchiliklar ta’sir qilgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Shuningdek, agent ta’kidlaganidek, Ignatyevga Tula shahrining Arsenal klubi ham qiziqish bildirgan.
Ushbu klubni Dmitriy Gunko boshqaradi va u bilan futbolchi ilgari Armanistonning Urartu jamoasida birga ishlagan. Biroq, Aguzarovning aytishicha, Arsenal klubi moliyaviy jihatdan Ignatyev transferini amalga oshira olmadi.
Shu tariqa, futbolchining Rossiyaga qaytishi uning shaxsiy xohishi va moliyaviy imkoniyatlar bilan bog‘liq bo‘lgan.

Иван Игнатьев Причина возвращения в Россию стала известна
Агент нападающего оренбургской команды Ивана Игнатьева Алан Агузаров сообщил основную причину возвращения футболиста в Россию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее Иван выступал за клуб Кабилия из Алжира и сыграл важную роль в завоевании серебряной медали в местном чемпионате. По словам Агузарова, желание Игнатьева вернуться в Россию является его главной и единственной причиной.
Ранее в СМИ сообщалось, что на возвращение футболиста повлияли намерения его девушки покинуть Алжир, ухудшение здоровья бабушки, а также трудности с адаптацией к местному чемпионату и жизни. Также, как отметил агент, Игнатьеву проявлял интерес клуб «Арсенал» из Тулы.
Этим клубом руководит Дмитрий Гунько, с которым футболист ранее работал в армянском клубе «Урарту». Однако, по словам Агузарова, клуб «Арсенал» не смог финансово осуществить трансфер Игнатьева.
Таким образом, возвращение футболиста в Россию связано с его личным желанием и финансовыми возможностями.