Kravtsov Stankovichni Spartakda saqlashni istaydi
Rossiya ta’lim vaziri Sergey Kravtsov, poytaxtning Spartak jamoasini qo‘llab-quvvatlovchi shaxs sifatida, serbiyalik mutaxassis Deyan Stankovichning “qizil-oq” jamoasidagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vazirning ta’kidlashicha, Stankovichni jamoada saqlash zarur. Unga ko‘ra, mavsumni aynan shu murabbiy bilan yakunlash lozim, chunki tez-tez murabbiy almashinuvi jamoaga ijobiy ta’sir qilmaydi.
Jamoa birlashib, yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda. Hozirgi vaqtda Stankovichning Moskva klubi bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil yozida tugaydi.
Ayni paytda Spartak Premyer-liga turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi va jamoa 11 ochko to‘plagan. Bu ko‘rsatkichlar jamoaning mavsumda yaxshi natija ko‘rsatishiga ishora qiladi.
Shuningdek, barqaror murabbiylik siyosati jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim hisoblanadi.

Кравцов хочет сохранить Станковича в Спартаке
Министр образования России Сергей Кравцов, как сторонник московского клуба «Спартак», высказался о будущем сербского специалиста Деяна Станковича в «красно-белой» команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам министра, необходимо сохранить Станковича в команде. По его мнению, сезон следует завершить именно с этим тренером, так как частая смена наставников не оказывает положительного влияния на команду.
Команда сплочена и демонстрирует хорошую игру. В настоящее время действующий контракт Станковича с московским клубом истекает летом 2027 года.
В данный момент «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице Премьер-лиги и набрал 11 очков. Эти показатели свидетельствуют о том, что команда показывает хорошие результаты в сезоне.