Fermin Lopes Barselonada qolishni xohlaydi
Fermin Lopes, Kataloniyaning «Barselona» jamoasining yarim himoyachisi, kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z shartnomasini 2029 yilgacha «Barselona»da davom ettirish niyatida ekanligini ma’lum qildi. Lopes «Mundo Deportivo» nashriga bergan intervyusida «Men ketishni xohlamayman.
Men bu klubni juda yaxshi ko‘raman», dedi. Avvalroq Ispaniyaning «Chelsi» klubi ushbu futbolchiga qiziqish bildirgan bo‘lsa-da, u «ko‘k-qirmizi» jamoasida qolishga qaror qildi.
Lopes «Barselonaga» 13 yoshida qo‘shilgan. Asosiy jamoada u barcha musobaqalarda jami 90 o‘yin o‘tkazib, 19 ta gol urdi va 11 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Transfermarkt sayti ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 50 million yevroga teng. Lopes o‘zining yoshligidan buyon «Barselona» klubida o‘ynab kelmoqda va jamoaga katta hissa qo‘shmoqda.
Uning kelajagi klub uchun muhim hisoblanadi va u o‘z shartnomasini to‘liq bajarishni rejalashtirmoqda.

Фермин Лопес хочет остаться в Барселоне
Фермин Лопес, полузащитник каталонской «Барселоны», высказался о своем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что намерен продолжить контракт с «Барселоной» до 2029 года. В интервью изданию «Mundo Deportivo» Лопес сказал: «Я не хочу уходить.
Я очень люблю этот клуб». Ранее испанский клуб «Челси» проявлял интерес к этому футболисту, однако он решил остаться в команде «сине-гранатовых».
Лопес присоединился к «Барселоне» в возрасте 13 лет. В основной команде он провел в общей сложности 90 матчей во всех соревнованиях, забил 19 голов и сделал 11 результативных передач.
По данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 50 миллионов евро. Лопес играет в клубе «Барселона» с юных лет и вносит значительный вклад в команду.