Manchester Yunayted Martinesni yoshligi va maoshi uchun rad etdi
Aston Villa jamoasining darvozaboni Emiliano Martinesning Manchester Yunaytedga o‘tishi amalga oshmasligining sabablari haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq tomonlar transfer bo‘yicha kelishuvga erishgani xabar qilingan edi, ammo oxirgi daqiqalarda Manchester Yunayted 23 yoshli Antverpen jamoasidan Senna Lammensni tanladi. Mirror nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Qizil iblislar jamoasining sport bo‘limi 33 yoshli Martines xizmatlaridan voz kechishga qaror qildi.
Bu qaror uning yoshi va yillik taxminan 12 million yevroni tashkil etuvchi yuqori maoshi bilan bog‘liq. Argentinalik darvozabon 2020 yildan beri Aston Villa sharafini himoya qilmoqda.
Joriy mavsumda u Angliya Premer Ligasi doirasida bitta o‘yin o‘tkazib, bittagina gol o‘tkazib yuborgan. Martinesning transferi amalga oshmaganining asosiy sababi sifatida yosh va moliyaviy omillar ko‘rsatilmoqda.

Манчестер Юнайтед отказался от Мартинеса из-за его возраста и зарплаты
Появилась информация о причинах, по которым переход вратаря команды Астон Вилла Эмилиано Мартинеса в Манчестер Юнайтед не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что стороны достигли соглашения по трансферу, однако в последний момент Манчестер Юнайтед выбрал 23-летнего Сенна Ламменса из Антверпена. По данным издания Mirror, спортивный отдел команды Красных дьяволов решил отказаться от услуг 33-летнего Мартинеса.
Это решение связано с его возрастом и высокой годовой зарплатой, составляющей примерно 12 миллионов евро. Аргентинский вратарь защищает цвета Астон Виллы с 2020 года.
В текущем сезоне он провёл один матч в рамках Английской Премьер-лиги и пропустил один гол. Основными причинами, по которым трансфер Мартинеса не состоялся, называют возраст и финансовые факторы.