Ledyaxov: Duarte Spartakda baxtli emas edi
Sobiq poytaxtning Spartak jamoasi futbolchisi Igor Ledyaxov Paragvay himoyachisi Aleksis Duarte jamoani tark etishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Legioner faoliyatini Braziliyaning Santos klubida davom ettiradi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, klub rahbariyati futbolchini qo‘yib yuborishni ma’qul ko‘rdi.
Aleksis jamoada baxtli emas edi. Uning maydondagi o‘yin vaqti ko‘p emasdi, garchi so‘nggi paytlarda yaxshi o‘yin ko‘rsatgan bo‘lsa ham.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, 25 yoshli himoyachi Santos bilan to‘rt yillik shartnoma imzolagan. Transfer summasi to‘rt million deb baholanmoqda.
Duarte 2023 yil yanvaridan boshlab Moskva klubida o‘ynagan va jami 67 o‘yin o‘tkazgan. Ushbu o‘zgarish jamoaning kelajakdagi rejalari bilan bog‘liq bo‘lib, futbolchining yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishi kutilmoqda.

Ледяхов: Дуарте в Спартаке был несчастлив
Бывший игрок московского Спартака Игорь Ледяхов высказался о том, что парагвайский защитник Алексис Дуарте покидает команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Легионер продолжит карьеру в бразильском клубе «Сантос». По словам специалиста, руководство клуба решило отпустить футболиста.
Алексис не был счастлив в команде. Его игровое время на поле было ограничено, хотя в последнее время он показывал хорошую игру.
Ранее стало известно, что 25-летний защитник подписал четырехлетний контракт с «Сантосом». Сумма трансфера оценивается в четыре миллиона.
Дуарте играл за московский клуб с января 2023 года и провел в общей сложности 67 матчей. Это изменение связано с планами команды на будущее, и ожидается, что футболист проявит себя в новой команде.