Lukas Olasa jarohatdan to‘liq sog‘aydi
Legioner «Krasnodar» jamoasidan Lukas Olasa jarohatdan to‘liq tuzaldi va navbatdagi o‘yinda jamoasiga yordam berishga tayyorligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Himoyachi o‘z fikrlarini OAV vakillari bilan suhbatda ma’lum qildi. Unga ko‘ra, hozir hammasi yaxshi va u to‘liq sog‘ayib, keyingi o‘yinga tayyor bo‘ladi.
Lukas jarohatni Rossiya chempionatining to‘rtinchi turidagi «Orenburg»ga qarshi o‘yinda olgandi. «Krasnodar» jamoasi navbatdagi o‘yinni Premyer-liga doirasida o‘z maydonida Tolyatti shahrining «Akron» jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Uchrashuv 13 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi. Hozirgi vaqtda yetti turdan so‘ng «Krasnodar» jamoasi 16 ochko bilan chempionat jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa muxlislari va mutaxassislar Lukasning sog‘ayishi va maydonga qaytishi jamoaning natijalarini yanada yaxshilashiga umid qilmoqda. Shuningdek, futbolchining holati va jamoaning tayyorgarligi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar keyingi kunlarda e’lon qilinadi.

Лукас Оласа полностью выздоровел после травмы
Легионер из команды «Краснодар» Лукас Оласа полностью восстановился после травмы и заявил о своей готовности помочь команде в следующем матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник поделился своими мыслями в разговоре с представителями СМИ. По его словам, сейчас всё хорошо, он полностью восстановился и готов к следующему матчу.
Лукас получил травму в матче четвёртого тура чемпионата России против «Оренбурга». Команда «Краснодар» проведёт следующий матч в рамках Премьер-лиги на своём поле против команды «Акрон» из Тольятти.
Встреча состоится 13 сентября. В настоящее время после семи туров команда «Краснодар» занимает первое место в турнирной таблице чемпионата, набрав 16 очков.
Болельщики и специалисты команды надеются, что выздоровление Лукаса и его возвращение на поле улучшат результаты команды. Также дополнительная информация о состоянии футболиста и подготовке команды будет опубликована в ближайшие дни.