Spartak Jiku uchun ikki million yevro to‘ladi
Moskva «Spartak» jamoasi «Fenerbaxche» klubining markaziy himoyachisi Aleksandr Jikuni sotib olish uchun qancha mablag‘ to‘lashini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq «qizil-oq» jamoa Jiku transferi bo‘yicha kelishuvga erishgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Insayder Ivan Karpovning Telegram kanalidagi ma’lumotiga ko‘ra, «Spartak» Jiku uchun ikki million yevro sof to‘lov amalga oshiradi, bu summaga hech qanday bonuslar kiritilmagan.
Futbolchi 2027 yilgacha amal qiladigan shartnoma imzolaydi va uni yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati mavjud. Jiku joriy mavsumda Turkiya chempionatining faqat bitta o‘yinida maydonga tushdi.
Transfermarkt ekspertlari uning bozor qiymatini 6,5 million yevroga baholamoqda. Bu transfer «Spartak» uchun strategik ahamiyatga ega bo‘lib, jamoaning himoya chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan.
Jiku o‘zining tajribasi va o‘yindagi qat’iyligi bilan jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda. Shuningdek, uning shartnomasi uzoq muddatga tuzilgani, «Spartak»ning kelajakdagi rejalarini ko‘zda tutganligini ko‘rsatadi.
Bu xarid Rossiya chempionatida jamoaning raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi. Jiku bilan shartnoma imzolanishi «Spartak» uchun muhim yangilik bo‘lib, uning o‘yin sifati va taktikasiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Спартак заплатит Жику два миллиона евро
Московский «Спартак» объявил, сколько денег он заплатит за покупку центрального защитника «Фенербахче» Александра Жику. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что «красно-белые» достигли соглашения по трансферу Жику. По информации инсайдера Ивана Карпова в Telegram-канале, «Спартак» произведёт чистый платёж в размере двух миллионов евро за Жику, без каких-либо бонусов.
Футболист подпишет контракт до 2027 года с возможностью продления ещё на один сезон. В текущем сезоне Жику сыграл всего в одном матче турецкой лиги.
Эксперты Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 6,5 миллиона евро. Этот трансфер имеет стратегическое значение для «Спартака» и направлен на усиление оборонительной линии команды.
Ожидается, что Жику окажет значительную помощь команде своим опытом и решительностью на поле. Также долгосрочный контракт свидетельствует о планах «Спартака» на будущее.
Эта покупка послужит повышению конкурентоспособности команды в чемпионате России. Подписание контракта с Жику является важной новостью для «Спартака» и положительно скажется на качестве игры и тактике команды.