Sobiq «Spartak» futbolchisi Aleksandr Mostovoy Volgogradning «Rotor» jamoasining Rossiya Premer-ligasiga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Volgograd - Rossiyada haqiqiy futbol mintaqasi bo‘lib, odamlar bu yerda futbolni juda yaxshi ko‘radi. Mostovoy «Rotor» jamoasining Premer-ligada ishtirok etmasligi sezilarli yo‘qotish ekanini ta’kidladi va ularga ushbu vazifani bajarib, eng yuqori darajada o‘ynashni tiladi.
Hozirda «Rotor» jamoasi PARI ligasida o‘ynamoqda. Jamoa bosh murabbiyi Denis Boyarintsev boshchiligida o‘tkazilgan yetti turdan so‘ng turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi va 11 ochko to‘plagan.
Bugun, 3 sentabr kuni, «Rotor» safarda «Chayka» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi.

Mostovoy: Ротор нужен в Российской Премьер-лиге
Бывший футболист «Спартака» Александр Мостовой высказался о возвращении волгоградского «Ротора» в Российскую Премьер-лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Волгоград — настоящий футбольный регион в России, и люди здесь очень любят футбол. Мостовой подчеркнул, что отсутствие «Ротора» в Премьер-лиге — значительная потеря, и пожелал команде выполнить эту задачу и играть на самом высоком уровне.
В настоящее время команда «Ротор» выступает в лиге PARI. Под руководством главного тренера Дениса Бояринцева после семи туров команда занимает шестое место в турнирной таблице, набрав 11 очков.
Сегодня, 3 сентября, «Ротор» проведёт выездной матч против команды «Чайка». Встреча начнётся в 18:30 по московскому времени.