Moskva viloyatining “Ximki” futbol jamoasini bankrot deb tan olish bo‘yicha ish ko‘rib chiqilishi kechikmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Match TV”ning xabar berishicha, Arbitraj sudi ushbu ish bo‘yicha yangi sud majlisini 9 sentyabrga belgiladi. Oldingi sud jarayonida “qizil-qora” jamoani bankrot deb tan olish to‘g‘risidagi ariza noto‘g‘ri rasmiylashtirilgani sabab rad etilgan edi.
O‘tgan mavsumda “Ximki” Rossiya chempionatida 12-o‘rinni egallagan. Moliyaviy muammolar tufayli klub litsenziyani ololmay, bankrotlik jarayonini boshlagan.
Shuningdek, FIFA “Ximki” futbolchilari va xodimlariga bo‘lgan qarzlar bo‘yicha arizani ko‘rib chiqmasligi ma’lum bo‘ldi. Bu holat klub faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda va jamoaning kelajagi noaniq qolmoqda.

Команда Химки снова отложила банкротное судебное разбирательство
Рассмотрение дела о признании футбольного клуба «Химки» Московской области банкротом откладывается. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации «Match TV», Арбитражный суд назначил новое заседание по этому делу на 9 сентября. На предыдущем судебном процессе заявление о признании «красно-черной» команды банкротом было отклонено из-за неправильного оформления.
В прошлом сезоне «Химки» заняли 12-е место в чемпионате России. Из-за финансовых проблем клуб не смог получить лицензию и начал процедуру банкротства.
Также стало известно, что ФИФА не будет рассматривать заявление по задолженностям перед игроками и сотрудниками «Химок». Эта ситуация негативно сказывается на деятельности клуба, и будущее команды остается неопределённым.