Slutskiy: Spertsiyaning Sautgemptonga o‘tishi kerak edi
«Shanxay Shenxua» jamoasining bosh murabbiyi Leonid Slutskiy «Krasnodar» yarim himoyachisi Eduard Spertsiyaning «Sautgempton» klubiga o‘tmaganligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Slutskiy ta’kidlaganidek, Spertsiyaning «Sautgempton»ga o‘tishi lozim edi, chunki «Sautgempton» «Krasnodar»dan yuqori darajada va Angliya chempionatining ikkinchi ligasi Rossiya chempionatidan kuchli hisoblanadi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Spertsiyaning «Chempionship»da o‘ynashi oson bo‘lmas edi, ammo agar u muvaffaqiyatga erishganida, keyinchalik dunyoning istalgan ligasida o‘ynash imkoniyatiga ega bo‘lardi.
Joriy mavsumda 25 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda 11 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va sakkizta golga uzatma berdi. Ushbu natijalar uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yuqori darajaga ko‘tarilishiga ishonch beradi.

Главный тренер команды «Шанхай Шеньхуа» Леонид Слуцкий высказался о том, что полузащитник «Краснодара» Эдуард Сперцян не перешёл в клуб «Саутгемптон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Слуцкого, Сперцян должен был перейти в «Саутгемптон», так как «Саутгемптон» находится на более высоком уровне, а вторая лига Англии сильнее российского чемпионата. По мнению специалиста, играть в Чемпионшипе было бы непросто для Сперцяна, но если бы он добился успеха, то в дальнейшем получил бы возможность играть в любой лиге мира.
В текущем сезоне 25-летний футболист провёл 11 матчей во всех турнирах, забил пять голов и отдал восемь результативных передач. Эти показатели показывают, что он является важным игроком для команды и внушают уверенность в его дальнейшем росте на более высокий уровень.