Nepomnyashchiy: Baltika ligada yuqori o‘rinlarga intiladi
Futbol mutaxassisi Valeriy Nepomnyashchiy Rossiya Premer-ligasining joriy mavsumida Kaliningradning «Baltika» jamoasining imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, «Baltika» jamoasi ligada qolish uchun kurashmaydi, bu aniq. Ammo jamoaning birinchi sakkizlik ichida qaysi o‘rinni egallashi hali noma’lum.
Rossiya chempionatining yetti turidan keyin Andrey Talalayev qo‘l ostidagi jamoa 15 ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Ular yetakchidan atigi bitta ochko kam.
Premer-liganing sakkizinchi turida Kaliningrad jamoasi o‘z maydonida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bilan bellashadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi keyingi imkoniyatlarini aniqlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
«Baltika»ning yuqori o‘rinlarga intilishi va kuchli raqiblar bilan kurashishi muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Непомнящий: Балтика стремится к высоким позициям в лиге
Футбольный эксперт Валерий Непомнящий высказал своё мнение о возможностях калининградской команды «Балтика» в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, команда «Балтика» не борется за сохранение места в лиге, это очевидно. Однако, какое место в первой восьмёрке займет команда, пока неизвестно.
После семи туров чемпионата России команда под руководством Андрея Талалаева набрала 15 очков и занимает третье место в турнирной таблице. Они отстают от лидера всего на одно очко.
В восьмом туре Премьер-лиги калининградская команда сыграет на своём поле с санкт-петербургским «Зенитом». Эта игра будет иметь важное значение для определения дальнейших возможностей команды в сезоне.
Стремление «Балтики» к высоким позициям и борьба с сильными соперниками вызывают большой интерес у болельщиков.