Nikitin Jerson Santosning o‘yinini baholadi
Moskvadagi CSKA jamoasining sobiq o‘yinchisi Aleksey Nikitin, «Ufa» va boshqa bir qator klublarda himoyachi sifatida o‘ynagan, «Zenit» futbolchisi Jerson Santosning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliya terma jamoasi a’zosi bo‘lgan Jerson ilgari «Flamengo» jamoasida to‘p surgan va ushbu yozda 25 million yevroga sotib olingan. Rossiya chempionatining oltita o‘yinida u hech qanday samarali harakat bilan ajralib chiqa olmadi.
Nikitinning so‘zlariga ko‘ra, Jerson bir kun o‘z formasini tiklaydi, maydonga chiqib, o‘yin jarayonidan zavqlanadi. «Zenit» rahbariyati ham Jersonning erta yoki kech yaxshi darajaga ko‘tarilishiga ishonadi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, 28 yoshli yarim himoyachini Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubi ijaraga olishni xohlamoqda. Bu transfer Jerson uchun yangi imkoniyat bo‘lishi mumkin.

Никитин оценил игру Жерсона Сантоса
Бывший игрок московского ЦСКА Алексей Никитин, выступавший в качестве защитника в «Уфе» и ряде других клубов, оценил игру футболиста «Зенита» Жерсона Сантоса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Член сборной Бразилии Жерсон ранее играл за «Фламенго» и этим летом был приобретён за 25 миллионов евро. В шести матчах чемпионата России он не смог выделиться какими-либо результативными действиями.
По словам Никитина, Жерсон однажды восстановит свою форму, выйдет на поле и будет получать удовольствие от игрового процесса. Руководство «Зенита» также верит, что рано или поздно Жерсон выйдет на хороший уровень.
По последним данным, 28-летний полузащитник может быть арендован клубом из Саудовской Аравии «Аль-Наср». Этот трансфер может стать новой возможностью для Жерсона.