Zenit Jerson Santos uchun birinchi taklifni rad etdi
Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” klubi “Zenit” jamoasiga yarim himoyachi Jerson Santosni sotib olish bo‘yicha rasmiy taklif bilan chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
NassrXtra manbasining xabar berishicha, Sankt-Peterburg jamoasi “Al-Nasr”ning dastlabki taklifini rad etgan. Manbaga ko‘ra, Saudiya Arabistoni klubi ijara asosida futbolchini olish va keyinchalik sotib olish imkoniyati bilan yangi taklif bilan qaytishga tayyorlanmoqda.
Shuningdek, Jerson Santos va uning agenti “Zenit” klubiga bosim o‘tkazib, futbolchining transferini amalga oshirishga harakat qilmoqda. “Zenit” jamoasi 28 yoshli braziliyalik futbolchini o‘tgan yozda “Flamengo” klubidan 25 million yevro evaziga sotib olgan.
Jerson “Zenit” libosida oltita o‘yin o‘tkazgan bo‘lib, bu uchrashuvlarda gol urish yoki assist qayd etmagan. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar hamda kelajakdagi transfer masalalari jiddiy muhokama qilinmoqda.

Зенит отклонил первое предложение по Жерсону Сантосу
Клуб из Саудовской Аравии «Аль-Наср» сделал официальное предложение «Зениту» о покупке полузащитника Жерсона Сантоса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника NassrXtra, команда из Санкт-Петербурга отклонила первоначальное предложение «Аль-Насра». По данным источника, клуб из Саудовской Аравии готов вернуться с новым предложением, предусматривающим аренду игрока с возможностью последующего выкупа.
Кроме того, Жерсон Сантос и его агент оказывают давление на клуб «Зенит», пытаясь осуществить трансфер футболиста. Команда «Зенит» приобрела 28-летнего бразильского футболиста прошлым летом у клуба «Фламенго» за 25 миллионов евро.
Жерсон провёл в составе «Зенита» шесть матчей, в которых не забил голов и не сделал результативных передач. Ведутся серьёзные обсуждения по соглашениям между клубом и игроком, а также по вопросам будущего трансфера.