Orenburg jamoasiga ikki-uch yangi futbolchi qo‘shiladi
Orenburg klubi prezidenti Kirill Voljyenkin yozgi transfer oynasining so‘nggi haftasida jamoani kuchaytirish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U, muzokaralar davom etayotganini aytib, yaqin kelajakda jamoaga ikki-uch nafardan yaxshi darajadagi yangi futbolchilar qo‘shilishi kutilayotganini ta’kidladi. Shuningdek, ba’zi futbolchilar vaqtincha ijaraga berilishi mumkinligi haqida ham gapirdi.
Rossiya Premer-ligasining yetti turidan so‘ng Orenburg jamoasi yetti ochko to‘plagan va musobaqa jadvalida 12-o‘rinda bormoqda. Jamoa keyingi turda, 13-sentabr, shanba kuni Moskva vaqti bilan soat 14:00 da Parin Nizhniy Novgorod jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.
Jamoa bosh murabbiyi Vladimir Slishkovich rahbarligida o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Klub rahbariyatining maqsadi jamoani yanada kuchaytirib, yuqori natijalarga erishishdir.

В команду Оренбурга присоединятся два-три новых футболиста
Президент клуба Оренбург Кирилл Волженкин высказался о возможностях усиления команды в последнюю неделю летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что переговоры продолжаются, и в ближайшем будущем ожидается присоединение к команде двух-трех новых футболистов хорошего уровня. Также он рассказал о возможной временной аренде некоторых игроков.
После семи туров Российской Премьер-лиги команда Оренбург набрала семь очков и занимает 12-е место в турнирной таблице. В следующем туре, 13 сентября, в субботу в 14:00 по московскому времени команда проведет выездной матч против Парина Нижний Новгород.
Команда готовится к играм под руководством главного тренера Владимира Слишковича. Цель руководства клуба — усилить команду и добиться высоких результатов.