Paragvaylik himoyachi Aleksis Duarte Moskva «Spartak» klubini tark etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy Telegram-kanali xabar berdi. 25 yoshli futbolchi endi Braziliyaning «Santos» klubida o‘ynaydi.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, transfer summasi 3,4 million yevroni tashkil etdi. «Spartak» klubi futbolchini 2023 yilda sotib olgan edi.
Shu vaqt mobaynida Duarte barcha musobaqalarda jami 67 o‘yinda maydonga tushib, bitta samarali uzatma amalga oshirdi. Klub matbuot xizmati himoyachiga klubdagi faoliyati uchun minnatdorchilik bildirib, Braziliya chempionatida omad tiladi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Duarte bozor qiymati 3 million yevroga teng. Ushbu o‘zgarish «Spartak» jamoasi uchun muhim yangilik bo‘lib, futbolchi yangi jamoasida muvaffaqiyat qozonishiga tilakdoshmiz.

Aleksis Дуартe покинул Москву Спартак
Парагвайский защитник Алексис Дуартe покинул московский клуб «Спартак». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный Telegram-канал клуба. 25-летний футболист теперь играет в бразильском клубе «Сантос».
По имеющейся информации, сумма трансфера составила 3,4 миллиона евро. Клуб «Спартак» приобрёл футболиста в 2023 году.
За это время Дуартe провёл в общей сложности 67 матчей во всех соревнованиях, сделав одну результативную передачу. Пресс-служба клуба выразила защитнику благодарность за его деятельность в клубе и пожелала удачи в чемпионате Бразилии.
По данным Transfermarkt, рыночная стоимость Дуартe составляет 3 миллиона евро. Это изменение является важной новостью для команды «Спартак», и мы желаем футболисту успехов в новой команде.