Rossiya terma jamoasi va Ispaniyaning "Selta" klubida yarim himoyachi sifatida o‘ynagan Aleksandr Mostovoy "Zenit" klubi yarim himoyachisi Jerson Santosning klubni tark etmoqchi ekanligi haqidagi xabarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda futbolchining xizmatlariga "Al-Ittihod" klubi qiziqish bildirgan. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi katta summa evaziga sotib olingan bo‘lsa-da, maydonda o‘yin ko‘rsata olmayotganidan norozi bo‘lishi tabiiy.
U "Zenit"ning arab mamlakatlari bilan bir nechta transferlarni amalga oshirganini ta’kidladi va futbolchini qimmat narxda sotib yuborishni kutayotganini bildirdi. Jerson Santos bir oy oldin, 28 yoshida, Sankt-Peterburg klubiga 25 million yevro evaziga qo‘shilgan.
U 6 o‘yinda maydonga tushgan, ammo natijaviy harakatlar bilan ajralib chiqmagan va 2 o‘yinda ro‘yxatga kiritilmagan. Bu holatlar futbolchining klubdagi kelajagi haqida savollar tug‘dirmoqda.

Мостовой: Жерсон может быть продан в саудовский клуб
Александр Мостовой, полузащитник сборной России и испанской "Сельты", прокомментировал новость о том, что полузащитник "Зенита" Жерсон Сантос намерен покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время клуб "Аль-Иттихад" проявляет интерес к футболисту. По словам Мостового, естественно, что игрок недоволен тем, что, несмотря на крупную сумму, за которую его приобрели, он не может показать игру на поле.
Он отметил, что "Зенит" совершил несколько трансферов с арабскими странами и ожидает продать футболиста за высокую цену. Жерсон Сантос присоединился к клубу Санкт-Петербурга месяц назад, в возрасте 28 лет, за 25 миллионов евро.
Он сыграл в 6 матчах, но не выделился результативными действиями и не был включён в заявку на 2 игры. Эти обстоятельства вызывают вопросы о будущем футболиста в клубе.