Mashhur sobiq futbolchi Ruslan Pimenov yarim himoyachi Jersonning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi iyul oyida «Zenit» jamoasiga qo‘shilgan, hozirda esa uning Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubiga o‘tishi mumkinligi haqida gapirilmoqda. Pimenovning so‘zlariga ko‘ra, «Zenit»dagi Jersonning vaziyati aniq tushunarsiz va bu borada klub ichida bo‘lish zarur, shunda futbolchi bilan qanday ish qilish kerakligi aniq bo‘ladi.
«Zenit» jamoasi Premyer-liganing yetti turida 12 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi. Keyingi turda «Zenit» Rossiya chempionatida «Baltika» jamoasiga qarshi Kaliningradda maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin jamoaning mavqeyini yanada mustahkamlash uchun muhim hisoblanadi. Jamoa va muxlislar ushbu o‘yindan yaxshi natija kutmoqda.

Пименов: Ситуация Жерсона в Зените остаётся непонятной
Известный бывший футболист Руслан Пименов высказался о положении полузащитника Жерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист присоединился к команде «Зенит» в июле, а сейчас ходят разговоры о его возможном переходе в саудовский клуб «Аль-Наср». По словам Пименова, ситуация Жерсона в «Зените» совершенно непонятна, и для понимания того, как работать с футболистом, необходимо находиться внутри клуба.
Команда «Зенит» набрала 12 очков в семи турах Премьер-лиги и занимает пятое место в турнирной таблице. В следующем туре «Зенит» сыграет в Калининграде против команды «Балтика» в чемпионате России.
Эта игра важна для дальнейшего укрепления позиций команды. Команда и болельщики ожидают хорошего результата от этого матча.