Tolyattining “Akron” jamoasi darvozaboni Vitaliy Gudiyev jamoadoshi Artyom Dzyuba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining hamkasbi jismoniy imkoniyatlaridan yaxshi foydalanishini ta’kidladi. Gudiyev aytishicha, Dzyuba nafaqat havoda, balki maydonning pastki qismida ham yaxshi harakat qiladi, darvozabon tomon aniq zarba beradi.
Zarbalari kuchli bo‘lmasa-da, samarali bo‘lib, gol urishni uddalaydi. Hozirda u yaxshi jismoniy holatda.
37 yoshli hujumchi “Akron” jamoasida ikkinchi mavsumini o‘tkazmoqda. O‘tgan mavsum yakunida klub bilan shartnomasini yana bir yilga uzaytirdi.
“Akron” hozirda musobaqaning play-off zonasida, 13-o‘rinda bormoqda va 6 ochkoga ega. Yakshanba kuni uy maydonida “Baltika” jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Виталий Гудиев: Дзюба физически в хорошей форме
Вратарь команды «Акрон» из Тольятти Виталий Гудиев поделился мнением о своем одноклубнике Артеме Дзюбе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что его коллега хорошо использует свои физические возможности. По словам Гудиева, Дзюба хорошо действует не только в воздухе, но и в нижней части поля, точно наносит удары по воротам.
Хотя его удары не самые сильные, они эффективны и позволяют забивать голы. В настоящее время он находится в хорошей физической форме.
37-летний нападающий проводит второй сезон в команде «Акрон». В конце прошлого сезона он продлил контракт с клубом еще на год.
«Акрон» сейчас находится в зоне плей-офф соревнования, занимает 13-е место и имеет 6 очков. В воскресенье команда дома проиграла «Балтике» со счетом 0:2.