«Barselona» jamoasining yarim himoyachisi Fermin Lopes yozgi transfer oynasining oxirida «Chelsi» bilan bog‘langan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi endi jamoadoshlari uning «ko‘k-qizil» jamoada qolishini so‘raganmi, degan savolga javob berdi. Lopesning aytishicha, u bir nechta hamkasblari bilan suhbatlashgan, biroq butun jamoa uni qo‘llab-quvvatlagan va hamma uning qolishini xohlagan.
U bu yondashuv uchun jamoa ichidagi qo‘llab-quvvatlashni qadrlashini ta’kidladi. «Barselona» Ispaniya chempionatining so‘nggi uch turida yetti ochko to‘pladi.
Jamoa navbatdagi o‘yinni 14 sentabr kuni o‘z maydonida «Valensiya»ga qarshi o‘tkazadi. Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa yangi o‘yinda g‘alaba uchun harakat qiladi.

Фермин Лопес: Команда Барселоны хотела, чтобы я остался
Полузащитник команды «Барселона» Фермин Лопес в конце летнего трансферного окна связывался с «Челси». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футболист ответил на вопрос, просили ли его одноклубники остаться в «сине-гранатовой» команде. По словам Лопеса, он общался с несколькими коллегами, но вся команда поддерживала его и все хотели, чтобы он остался.
Он подчеркнул, что ценит поддержку внутри команды за такой подход. «Барселона» набрала семь очков в последних трех турах чемпионата Испании.
Следующий матч команда проведет 14 сентября на своем поле против «Валенсии». Команда под руководством Ханса-Дитера Флика будет стремиться к победе в новой игре.