Chernov Rakovni ortiqcha maqtamaslikka chaqirdi
«Kryl'ya Sovetov» jamoasining himoyachisi Nikita Chernov yosh hamkasbi va jamoa to'purari Vadim Rakov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mavsum boshida ko‘p gol urgan bo‘lsa-da, hozircha unga ortiqcha maqtov aytishni istamaydi. Lokomotiv jamoasi bilan o‘yin oldidan bir necha uchrashuvlarda Rakovning o‘yin ko‘rsatkichi unchalik yorqin bo‘lmaganini ta’kidladi.
Yosh futbolchilarning muvaffaqiyatlariga nisbatan tinchroq va muloyimroq munosabatda bo‘lish kerakligini qayd etdi. Eslatib o‘tamiz, Rakov Rossiya Premyer Ligasi mavsumidagi eng yaxshi futbolchilardan biri hisoblanadi.

Чернов призвал не преувеличивать заслуги Раковни
Защитник команды «Крылья Советов» Никита Чернов высказался о молодом одноклубнике и лучшем бомбардире команды Вадиме Ракове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя он забил много голов в начале сезона, сейчас он не хочет слишком хвалить его. Перед матчем с командой «Локомотив» он отметил, что в нескольких предыдущих играх показатели Ракова были не слишком яркими.
Он подчеркнул, что к успехам молодых футболистов нужно относиться спокойнее и мягче. Напомним, что Раков считается одним из лучших игроков сезона Российской Премьер-Лиги.
20-летний нападающий забил в текущем сезоне пять голов и сделал две голевые передачи. В настоящее время Раков играет за «Крылья Советов» на правах аренды из московского «Локомотива».