Unga ko‘ra, Osinkin yaxshi mutaxassis hisoblanadi, jamoa ham kuchli, moliyaviy imkoniyatlar mavjud va hali hech narsa yo‘qotilmagan. Murabbiy o‘ziga mutlaqo yangi bo‘lmagan jamoaga kelmoqda, chunki unda tanish futbolchilar bor va ular uning talablarini yaxshi tushunadi.
Burlakning so‘zlariga ko‘ra, bu omillar jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyati uchun asos bo‘lishi mumkin. Eslatib o‘tish joizki, «Sochi» jamoasi avvalgi murabbiy Robert Moreno boshchiligida Rossiya Premer-ligasida o‘tkazilgan yetti turda faqat bitta ochko to‘plagan.
Ular o‘n rasmiy o‘yinda raqiblarini asosiy vaqt davomida mag‘lub eta olishmagan. O‘tgan mavsum oxirida Osinkin besh yil ishlagan «Krylya Sovetov» jamoasidan ketgan edi.
Uning «Sochi»ga kelishi jamoaning natijalarini yaxshilashga qaratilgan muhim o‘zgarish sifatida qabul qilinmoqda.

Бурлак: У Осинкина в «Сочи» еще есть шанс
Бывший российский футболист Тарас Бурлак положительно оценил назначение Игоря Осинкина главным тренером команды «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Осинкин является хорошим специалистом, команда сильная, финансовые возможности есть, и еще ничего не потеряно. Тренер приходит в команду, которая для него не совсем новая, так как в ней есть знакомые футболисты, которые хорошо понимают его требования.
По словам Бурлака, эти факторы могут стать основой для будущих успехов команды. Напомним, что команда «Сочи» под руководством предыдущего тренера Роберта Морено в семи турах Российской Премьер-лиги набрала всего одно очко.
Они не смогли одержать победу над соперниками в основное время в десяти официальных матчах. В конце прошлого сезона Осинкин покинул команду «Крылья Советов», где работал пять лет.
Его приход в «Сочи» рассматривается как важное изменение, направленное на улучшение результатов команды.