Futbol agenti Paulo Barboza yozgi mavsumda Jerson Santosning Sankt-Peterburgning "Zenit" klubiga kelishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Jerson hali jamoaga to‘liq moslasha olmadi. Yetti tur va hatto yarim yil ham futbolchi uchun kam vaqt hisoblanadi.
Har bir o‘yinchi jamoaga integratsiyalashishi va moslashishi zarur. Shunday qisqa muddatda muvaffaqiyatsizlik haqida gapirish noto‘g‘ri bo‘ladi, dedi Barboza Metaratings nashriga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, Jerson "Zenit" safida olti o‘yinda maydonga tushdi, ammo hali gol urishga muvaffaq bo‘lmadi. Uning asosiy pozitsiyasi markaziy yarim himoyachi hisoblanadi.
So‘nggi kunlarda ommaviy axborot vositalarida braziliyalik futbolchining "Zenit"ni tark etmoqchi ekanligi haqida ko‘plab mish-mishlar tarqalmoqda. Shuningdek, "Spartak" himoyachisini sotdi, Jerson esa "Zenit"ga bosim o‘tkazmoqda, Zinchenko esa "Arsenal"ni tark etdi.
Bu esa transferlar va mish-mishlar mavsumining asosiy yangiliklari sifatida ko‘rilmoqda. Futbol olamida bunday o‘zgarishlar jamoalarning kelajagi va o‘yin sifati uchun muhim ahamiyatga ega.

Агент Барбоза: Трансфер Херсона — не неудача
Футбольный агент Пауло Барбоза высказал своё мнение о переходе Жерсона Сантоса в петербургский «Зенит» летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Жерсон ещё не полностью адаптировался в команде. Семь туров и даже полгода — это мало для футболиста.
Каждому игроку необходимо интегрироваться и адаптироваться в коллективе. Говорить о провале за такой короткий срок неправильно, — сказал Барбоза в интервью изданию Metaratings.
Напомним, Жерсон провёл шесть матчей за «Зенит», но пока не сумел забить. Его основная позиция — центральный полузащитник.
В последние дни в СМИ активно распространяются слухи о том, что бразильский футболист собирается покинуть «Зенит». Также сообщается, что «Спартак» продал защитника, Жерсон оказывает давление на «Зенит», а Зинченко покинул «Арсенал».
Это рассматривается как главные новости сезона трансферов и слухов. Такие изменения в футбольном мире имеют важное значение для будущего команд и качества игры.