Moskva CSKA jamoasining yosh hujumchisi Kirill Glebov 12 yoshida “Krasnodar” akademiyasiga qabul qilinmasligi haqida gapirib berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining tanlov sabablarini tushuntirishmaganini aytdi. Uch kunlik sinovdan so‘ng unga “Rahmat, hammasi shu” deyishgan.
Kirill o‘sha paytda “Voy, men Krasnodarda o‘ynayman, bu juda zo‘r” deb o‘ylamaganini ta’kidladi. Uning fikricha, Chelyabinskda ham daraja yuqori bo‘lgan.
Joriy mavsumda Glebov CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini qo‘l ostida muntazam maydonga tushmoqda. Yosh hujumchi 11 rasmiy o‘yinda to‘rt gol urdi va ikki golga uzatma berdi.
Yaqinda u birinchi marta Rossiya milliy terma jamoasiga sentyabr oyidagi BetBoom do‘stlik o‘yinlari uchun chaqirildi. Glebovning faoliyati va natijalari yosh futbolchilar uchun yaxshi namuna bo‘lib xizmat qilmoqda.

Кирилл Глебов получил отказ на испытательном сроке в Краснодаре
Молодой нападающий московского ЦСКА Кирилл Глебов рассказал о том, что в 12 лет ему отказали в приёме в академию «Краснодара». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что ему не объяснили причины отказа. После трёхдневных испытаний ему сказали: «Спасибо, на этом всё».
Кирилл подчеркнул, что тогда он не думал: «Вау, я буду играть в Краснодаре, это очень круто». По его мнению, уровень в Челябинске тоже был высоким.
В этом сезоне Глебов регулярно выходит на поле под руководством главного тренера ЦСКА Фабио Челестини. Молодой нападающий забил четыре гола и отдал две результативные передачи в 11 официальных матчах.
Недавно его впервые вызвали в сборную России на товарищеские матчи BetBoom в сентябре. Деятельность и результаты Глебова служат хорошим примером для молодых футболистов.