Igonin Zyryanovning rahbarlikka tayinlanishini qo‘llab-quvvatladi
Sobiq Sankt-Peterburg klubining futbolchisi Aleksey Igonin «Zenit» jamoasida rahbarlik o‘zgarishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Konstantin Zyryanovning Aleksandr Medvedev o‘rniga kelishi kutilmagan, ammo mantiqan to‘g‘ri qaror bo‘lgan. So‘nggi haftalarda Zyryanov maslahatchi sifatida ishlagan va klub ichidagi jarayonlarga yaxshi kirib borgan, shuning uchun yangi lavozimga o‘tishi tabiiy hisoblanadi.
Igonin o‘zgarishlar jamoada uzoq vaqtdan beri zarur bo‘lib kelayotganini ta’kidladi. Bu o‘zgarishlar jamoaga yangi turtki berishi, shuningdek, rivojlanish strategiyasini o‘zgartirishga yordam berishi mumkin.
U «Zenit»dagi o‘zgarishlar jamoa uchun muhim va kerakli ekanini aytdi. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng «Zenit» beshinchi o‘rinda turibdi va 12 ochkoga ega.
Bu natija jamoaning hozirgi holatini ko‘rsatadi va yangi rahbarlik ostida yanada yaxshilanish imkoniyatlari mavjudligini bildiradi. Jamoa yangi strategiya bilan raqobatda kuchayishni maqsad qilgan.

Игонина Зырянова поддержали назначение на руководящую должность
Бывший футболист санкт-петербургского клуба Алексей Игонин высказался о смене руководства в команде «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, назначение Константина Зырянова на место Александра Медведева было неожиданным, но логичным решением. В последние недели Зырянов работал в качестве советника и хорошо вошёл в процессы внутри клуба, поэтому переход на новую должность считается естественным.
Игонин подчеркнул, что изменения в команде давно были необходимы. Эти перемены могут дать новый импульс команде, а также помочь изменить стратегию развития.
Он отметил, что изменения в «Зените» важны и необходимы для команды. После семи туров чемпионата России «Зенит» занимает пятое место с 12 очками.
Этот результат отражает текущее состояние команды и указывает на наличие возможностей для улучшения под новым руководством. Команда ставит цель усилиться в борьбе с новой стратегией.