Futbol sohasidagi mutaxassis Aleksandr Shikunov braziliyalik yarim himoyachi Jerson Santos atrofidagi vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, agar futbolchi haqiqatan ham klubni tark etishni o‘ylayotgan bo‘lsa, demak Sankt-Peterburgda unga nimalardir ma’qul kelmayapti. Bu shahar, chempionat yoki klubning o‘zi bo‘lishi mumkin.
Bunday holatda “Zenit” uchun eng mantiqiy yechim Jersonni Saudiya Arabistoniga sotishdir, chunki u yerda futbolchilarga katta maosh to‘lashga tayyorlar. Shikunov ta’kidlaganidek, “Zenit” Jersonni faqat arab klublariga sotishi kerak, chunki bunday yuqori narxda boshqa xaridor topish qiyin.
Shuningdek, Pederoning ham Saudiya Arabistoniga ketishi mumkinligi aytilmoqda. “Zenit” yangi legionerlar limiti uchun tayyorgarlik ko‘rishi lozim, deb ta’kidladi Shikunov “Chempionat” nashriga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, Jerson “Zenit” safida oltita o‘yin o‘tkazgan, ammo hali hisobga kirita olgan natijali harakatlari yo‘q. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishmovchiliklar kelajakdagi transferlarga ta’sir qilishi mumkin.

Шикунов: Зениту нужно продавать Жерсона в саудовские клубы
Эксперт в области футбола Александр Шикунов высказался о ситуации вокруг бразильского полузащитника Жерсона Сантоса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, если футболист действительно думает о том, чтобы покинуть клуб, значит, в Санкт-Петербурге ему что-то не нравится. Это может быть город, чемпионат или сам клуб.
В такой ситуации самым логичным решением для «Зенита» будет продажа Жерсона в Саудовскую Аравию, так как там готовы платить футболистам высокие зарплаты. Как отметил Шикунов, «Зенит» должен продавать Жерсона только арабским клубам, поскольку найти другого покупателя по такой высокой цене сложно.
Также сообщается, что Педеро может перейти в Саудовскую Аравию. «Зениту» необходимо готовиться к новому лимиту на легионеров, подчеркнул Шикунов в интервью изданию «Чемпионат».
Напомним, что Жерсон провёл за «Зенит» шесть матчей, но пока не смог проявить результативные действия. Разногласия между клубом и футболистом могут повлиять на будущие трансферы.