Cherdantsev Talalaevning muvaffaqiyatini e’tirof etdi
«Baltika» jamoasining bosh murabbiyi Andrey Talalaev Premyer liga musobaqasining yetti turidan so‘ng o‘z ishini yuqori baholagan mutaxassislar qatoriga kirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur sharhlovchi Georgiy Cherdantsev uning jamoasi ko‘rsatgan natijalarni e’tirof etdi. Ma’lumki, «Baltika» yetti tur davomida biror marta ham mag‘lub bo‘lmagan, jamoa to‘rt g‘alaba va uch durang qayd etdi.
Kaliningradliklar turnir jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi va birinchi o‘rinni egallayotgan «Krasnodar»dan faqat bir ochko ortda qolmoqda. Cherdantsevning so‘zlariga ko‘ra, Talalaevning jamoasi o‘yin sifati, jadvaldagi o‘rni va ochkolari bo‘yicha ajoyib natijaga erishgan.
Keyingi turda «Baltika» o‘z maydonida «Zenit» jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin 14 sentyabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Shunday qilib, «Baltika» jamoasi mavsumda yaxshi o‘yin ko‘rsatib, yuqori o‘rinlarni egallashga intilmoqda.

Черданцев признал успех Талалаева
Главный тренер команды «Балтика» Андрей Талалаев после семи туров Премьер-лиги вошёл в число специалистов, высоко оценённых за свою работу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный комментатор Георгий Черданцев признал результаты, показанные его командой. Известно, что «Балтика» за семь туров ни разу не проиграла, команда одержала четыре победы и три раза сыграла вничью.
Калининградцы занимают третье место в турнирной таблице и отстают от лидирующего «Краснодара» всего на одно очко. По словам Черданцева, команда Талалаева достигла отличного результата по качеству игры, месту в таблице и набранным очкам.
В следующем туре «Балтика» примет у себя команду «Зенит». Этот матч состоится в воскресенье, 14 сентября.
Таким образом, команда «Балтика» демонстрирует хорошую игру в сезоне и стремится занять высокие места.