Shikunov: Albada murabbiylikda muvaffaqiyatsizlik bor
Shikunovning ta’kidlashicha, Rostov murabbiyi sifatida Albada muvaffaqiyat yo‘q. U butun hayoti davomida videoanalitik bo‘lgan, murabbiy emas.
Shuning uchun hozirda u o‘zini yo‘qotib qo‘ygan ko‘rinadi, deya qayd etilgan bu gaplar Championat nashri tomonidan. Eslatib o‘tamiz, Ispaniyalik murabbiy Jonatan Alba 2025 yil fevral oyida Rostov jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida uning rahbarligida jamoa Rossiya Premyer Ligasida sakkizinchi o‘rinni egalladi va Rossiya Kubogi superfinaliga yo‘l oldi. Joriy mavsumda esa yetti turdan so‘ng Rostov jamoasi 14-o‘rinda bormoqda.
Ularning hisobida birgina g‘alaba va besh ochko mavjud. Jamoaning hozirgi holati murabbiy uchun qiyin sinov bo‘lib turibdi.

Шикунов: В тренерской работе, безусловно, есть неудачи
Бывший президент московского Спартака Александр Шикунов высказал мнение о главном тренере команды Ростова Джонатане Альбе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Шикунова, у Альбы нет успехов в качестве тренера Ростова. Он всю жизнь был видеоаналитиком, а не тренером.
Поэтому сейчас, по мнению издания Чемпионат, он, кажется, потерял себя. Напомним, что испанский тренер Джонатан Альба был назначен главным тренером команды Ростова в феврале 2025 года.
Во второй половине прошлого сезона под его руководством команда заняла восьмое место в Российской Премьер-Лиге и вышла в суперфинал Кубка России. В текущем сезоне после семи туров команда Ростова занимает 14-е место.
У них в активе всего одна победа и пять очков. Текущее положение команды является серьёзным испытанием для тренера.