Moskvadagi CSKA jamoasining yosh hujumchisi Kirill Glebov o‘zining Rossiya jamoasidan Yevropa klubiga qaysi shartlarda ketishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, Yevropa uning asosiy maqsadidir. Biroq hozircha CSKA jamoasida o‘zini to‘liq isbotlamaguncha va o‘ziga ishonch hosil qilmaguncha hech qaysi taklifni qabul qilmaydi.
Glebovning so‘zlariga ko‘ra, agar taklif bo‘lsa ham, u darhol ketmaydi. Hozircha u jamoada o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda.
Kirill Glebov 19 yoshda bo‘lib, rasmiy musobaqalarda 11 ta o‘yinda maydonga tushgan va ularda to‘rtta gol urgan hamda ikki golga uzatma bergan. Bundan tashqari, u ilgari CSKAning sobiq bosh murabbiyi Marko Nikolichning klubdan ketishi haqida qanday sharoitda xabar topgani haqida ham gapirgan.
Bu ma’lumotlar sport nashri Sport24 tomonidan e’lon qilingan. Glebovning kelajagi uchun jamoada o‘zini ko‘rsatishi muhim hisoblanadi.

Кирилл Глебов рассказал об условии поездки в Европу
Молодой нападающий московского ЦСКА Кирилл Глебов рассказал о том, на каких условиях он может перейти из сборной России в европейский клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Европа является его основной целью. Однако пока он не докажет себя полностью в ЦСКА и не обретёт уверенность, он не примет ни одного предложения.
По словам Глебова, даже если предложение поступит, он не уйдёт сразу. Сейчас он стремится укрепить своё место в команде.
Кириллу Глебову 19 лет, он сыграл 11 официальных матчей, забил четыре гола и отдал две результативные передачи. Кроме того, он рассказал, при каких обстоятельствах узнал о уходе бывшего главного тренера ЦСКА Марко Николича из клуба.
Эта информация была опубликована спортивным изданием Sport24. Для будущего Глебова важно проявить себя в команде.