Shalke jamoasi Kristian Gomis bilan shartnoma imzoladi
Ikkinchi Bundesligada uchinchi o‘rinda borayotgan “Shalke” jamoasi hujumchi Kristian Gomis bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gomis Senegal va Ispaniya fuqaroligiga ega bo‘lib, ilgari Shveytsariyaning “Vintertur” klubida o‘ynagan. Transfer summasi 1,5 million yevroni tashkil etdi.
Yangi jamoaning rasmiy saytida e’lon qilingan ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi bilan to‘rt mavsumga shartnoma tuzildi. Joriy mavsumda Gomis olti o‘yinda to‘rt gol urdi.
“Shalke” direktori Yuri Myulderning aytishicha, Kristian Gomis chidamliligi va o‘yin uslubi bilan hujumchilar uchun belgilangan talabga javob beradi. U yil sayin o‘sib bormoqda va kelajakda yanada rivojlanish salohiyatiga ega.
Gomis o‘zining kattalar darajasidagi futbol faoliyatini Shveytsariyaning turli klublarida o‘tkazib, ikkinchi ligadan mamlakat chempionatigacha bo‘lgan yo‘lni bosib o‘tgan.

Команда Шальке подписала контракт с Кристианом Гомисом
Команда «Шальке», занимающая третье место во Второй Бундеслиге, подписала контракт с нападающим Кристианом Гомисом. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Гомис имеет гражданство Сенегала и Испании, ранее играл за швейцарский клуб «Винтертур». Сумма трансфера составила 1,5 миллиона евро.
Согласно информации, опубликованной на официальном сайте новой команды, с футболистом заключён контракт на четыре сезона. В текущем сезоне Гомис забил четыре гола в шести матчах.
По словам директора «Шальке» Юри Мюльдера, Кристиан Гомис соответствует требованиям, предъявляемым к нападающим, благодаря своей выносливости и стилю игры. Он растёт с каждым годом и обладает потенциалом для дальнейшего развития в будущем.
Гомис провёл свою взрослую футбольную карьеру в различных клубах Швейцарии, пройдя путь от второго дивизиона до национального чемпионата страны.