Zyryanov Pedro transferini Saudiya klubiga to‘xtatdi
Saudiya Arabistonining chempioni «Al-Ittihod» klubi hujum chizig‘ini kuchaytirish maqsadida bir nechta transferlarni amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning asosiy maqsadi «Zenit» jamoasining hujumchisi Pedro bo‘ldi. Biroq, Sankt-Peterburg klubining yangi boshqaruv raisi Konstantin Zyryanov ushbu transferga ruxsat bermadi.
«Al-Ittihod» klubining asosiy maqsadi Pedro edi, ammo yangi boshqaruv raisi uni dekabrgacha qo‘yib yubormaslikni ma’qul ko‘rdi, deb yozdi ijtimoiy tarmoqlarda Foot Mercato jurnalisti Santi Auna. Pedro 2024 yil fevralidan boshlab «Zenit» sharafini himoya qilmoqda.
U 63 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va to‘qqizta golli uzatma berdi. Transfermarkt portali mutaxassislari 19 yoshli Pedro qiymatini 10 million yevroga baholamoqda.

Зырянов Педро остановил трансфер в саудовский клуб
Чемпион Саудовской Аравии клуб «Аль-Иттихад» планирует провести несколько трансферов для усиления линии атаки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основной целью клуба стал нападающий «Зенита» Педро. Однако новый председатель правления санкт-петербургского клуба Константин Зырянов не разрешил этот трансфер.
«Основной целью клуба «Аль-Иттихад» был Педро, но новый председатель правления решил не отпускать его до декабря», — написал в социальных сетях журналист Foot Mercato Санти Ауна. Педро защищает цвета «Зенита» с февраля 2024 года.
Он провёл 63 официальных матча, забил восемь голов и отдал девять результативных передач. Эксперты портала Transfermarkt оценивают стоимость 19-летнего Педро в 10 миллионов евро.