Xamann: Saloh yosh o‘tishi bilan zaiflashdi
Sobiq «Liverpul» futbolchisi Ditmar Xamann mersisaydlik hujumchi Muhammad Salohning joriy holatini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga hozir 33 yosh bo‘lib, hujumchi bu yoshda tezligini biroz yo‘qotishi tabiiy hol ekanini ta’kidladi. Bu esa o‘yindagi samaradorlikka ta’sir qiladi.
Xamannning so‘zlariga ko‘ra, Saloh oldingi mavsumdagidek ko‘p gol urmasligi aniq. Ayniqsa, o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida u o‘yinda gol urishda qiyinchiliklarga duch kelgan.
Ekspert yosh o‘tishi bilan har bir futbolchining o‘yin sifatida pasayishi futbolda muqarrar jarayon ekanligini qayd etdi. O‘tgan mavsumda Saloh barcha musobaqalarda jami 52 o‘yinda maydonga tushib, 34 ta gol urdi va 23 ta samarali uzatma berdi.
Bu natijalar uning yuqori darajadagi futbolchi ekanligidan darak beradi. Biroq, yosh o‘tishi bilan uning o‘yin tempida o‘zgarishlar bo‘lishi tabiiydir.
Shunday qilib, Salohning hozirgi holati va kelajakdagi imkoniyatlari futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Хаманн: Салах ослаб с возрастом
Бывший футболист «Ливерпуля» Дитмар Хамман оценил текущее состояние нападающего мерсисайдцев Мохамеда Салаха. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему сейчас 33 года, и нападающий в этом возрасте естественно немного теряет скорость. Это влияет на эффективность в игре.
По словам Хаммана, Салах точно не забьёт столько же голов, как в прошлом сезоне. Особенно во второй половине прошлого сезона у него были трудности с забиванием голов.
Эксперт отметил, что с возрастом у каждого футболиста неизбежно снижается качество игры — это естественный процесс в футболе. В прошлом сезоне Салах сыграл во всех турнирах в общей сложности 52 матча, забил 34 гола и отдал 23 результативные передачи.
Эти показатели свидетельствуют о том, что он футболист высокого уровня. Однако с возрастом естественно происходят изменения в игровом темпе.
Таким образом, текущее состояние Салаха и его будущие возможности внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.