Okishor: Karpin bilan “Dinamo” hali kuchayadi
Poytaxtning “Dinamo” jamoasi yarim himoyachisi Viktor Okishor jamoaning bosh murabbiyi Valeriy Karpin va uning joriy mavsumdagi yomon boshlanishi sababli iste’foga chiqishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Okishorning so‘zlariga ko‘ra, u Karpinning “Dinamo” jamoasida bosh murabbiy bo‘lib qolishini istaydi. “Oq-ko‘k jamoaning oldinda ko‘p imkoniyatlari bor, ishlar endigina boshlandi.
Natijalarga shoshilmang, hammasi yaxshi bo‘ladi”, deb ta’kidladi u. Futbolchi yangi murabbiyning talablariga o‘yinchilarning moslashishi uchun vaqt kerakligini ham qo‘shimcha qildi.
Karpin yozda “Dinamo” boshqaruviga kelgan. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng “Dinamo” sakkizinchi o‘rinda joylashgan bo‘lib, 8 ochko jamg‘argan.

Okishor: С Карпиным “Динамо” еще усилится
Полузащитник столичной команды «Динамо» Виктор Окишор высказался о возможной отставке главного тренера команды Валерия Карпина из-за его неудачного старта в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Окишора, он хочет, чтобы Карпин остался главным тренером «Динамо». «У бело-голубой команды впереди много возможностей, дела только начинаются.
Не спешите с результатами, всё будет хорошо», — подчеркнул он. Футболист также добавил, что игрокам нужно время, чтобы адаптироваться к требованиям нового тренера.
Карпин пришёл в руководство «Динамо» летом. После семи туров чемпионата России «Динамо» занимает восьмое место, набрав 8 очков.