Runi: Arteta uchun Arsenalda oxirgi imkoniyat mavsumi
Mashhur sobiq hujumchi Ueyn Runi Londonning «Arsenal» futbol klubi oldidagi vazifalar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, sobiq «Manchester Yunayted» futbolchisi sifatida, «kanonirlar» bosh murabbiyi Mikel Arteta jamoani Premer-ligada g‘alabaga yetaklamasa, ishonchni yo‘qotishi mumkin. Runi ta’kidlaganidek, bu Arteta uchun oxirgi imkoniyat bo‘lishi mumkin, garchi «Arsenal» uchun shunday emas.
Klub ko‘plab futbolchilarni sotib oldi va katta mablag‘ sarfladi. Endi rahbariyat va muxlislar undan Premer-ligani yutishni kutmoqda.
So‘nggi uch mavsumda «Arsenal» musobaqani ikkinchi o‘rinda yakunlagan. Mikel Arteta esa 2019 yil oxiridan buyon jamoa bosh murabbiyi lavozimida faoliyat yuritmoqda.

Руни: последний шанс Артете в Арсенале
Известный бывший нападающий Уэйн Руни высказался о задачах лондонского футбольного клуба «Арсенал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, бывший игрок «Манчестер Юнайтед», главный тренер «канониров» Микель Артета может потерять доверие, если не приведёт команду к победе в Премьер-лиге. Руни отметил, что для Артеты это может быть последний шанс, хотя для «Арсенала» — нет.
Клуб приобрёл многих футболистов и потратил большие средства. Теперь руководство и болельщики ожидают от него победы в Премьер-лиге.
В последние три сезона «Арсенал» занимал второе место в турнире. Микель Артета занимает пост главного тренера команды с конца 2019 года.
Эта ситуация является важным испытанием для клуба и тренера, результаты которого станут ясны в следующем сезоне.