Barselona va Real Mark Gehini olishga harakat qilmoqda
Mark Gehi, “Kristal Pelas” jamoasining markaziy himoyachisi, “Barselona” va Madridning “Real” klublari tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkala La Liga yirik klubi kelasi yil yanvar oyida ingliz futbolchisini erkin agent sifatida o‘z safiga qo‘shib olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Transfer News Live nashri Sun Sport manbasiga tayanib xabar berishicha, yanvar oyidan boshlab “qushlar” sardori xorijiy jamoalar bilan oldindan shartnoma tuzish huquqiga ega bo‘ladi.
Shu sababli “ko‘k-binafsha” va “oq” klublar ushbu imkoniyatdan foydalanishga harakat qilishi kutilmoqda. O‘tgan yozda Mark Gehiga “Liverpul” jamoasi bilan shartnoma imzolash imkoniyati yaqin bo‘lgan, biroq kelishuv so‘nggi daqiqalarda amalga oshmadi.
Shuningdek, 25 yoshli futbolchiga “Bavariya” klubi ham qiziqish bildirayotgani haqida mish-mishlar tarqalgan. Gehi o‘zining yoshiga va tajribasiga ko‘ra jahon futbolida katta istiqbolga ega o‘yinchi hisoblanadi.
Uning yangi jamoaga o‘tishi La Liga va Yevropa chempionatlaridagi raqobatni yanada kuchaytirishi mumkin. Hozirda futbolchilar erkin agent sifatida o‘z kelajagini mustaqil ravishda belgilash imkoniyatiga ega bo‘lib, bu jamoalar uchun ham yangi imkoniyatlar yaratmoqda.
Mark Gehining kelgusi faoliyati ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Барселона и Реал пытаются приобрести Марка Гехи
Марк Гехи, центральный защитник команды «Кристал Пэлас», находится под пристальным вниманием клубов «Барселона» и мадридского «Реала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Оба крупных клуба Ла Лиги рассматривают возможность подписания английского футболиста в статусе свободного агента в январе следующего года. По информации издания Transfer News Live со ссылкой на источник Sun Sport, с января капитан «орлов» получит право заключать предварительные контракты с зарубежными клубами.
По этой причине ожидается, что клубы «сине-фиолетовых» и «белых» попытаются воспользоваться этой возможностью. Прошлым летом возможность подписания контракта с Марком Гехи была близка у «Ливерпуля», однако соглашение не было достигнуто в последний момент.
Также ходят слухи, что клуб «Бавария» проявляет интерес к 25-летнему футболисту. Гехи считается игроком с большим потенциалом в мировом футболе благодаря своему возрасту и опыту.
Переход игрока в новый клуб может усилить конкуренцию в Ла Лиге и европейских чемпионатах. В настоящее время футболисты имеют возможность самостоятельно определять своё будущее в статусе свободных агентов, что открывает новые возможности для клубов.