Trent Aleksander-Arnold Realga o‘tishda qiynaldi
Madridning "Real" jamoasi himoyachisi Trent Aleksander-Arnold o‘tgan transfer oynasida "ko‘k ko‘ylaklar" safiga o‘tish qarorini nima uchun qabul qilgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu qarorni hayotidagi eng qiyin qarorlardan biri deb atadi. Aleksander-Arnoldning so‘zlariga ko‘ra, bu o‘zgarish unga kerakli paytda to‘g‘ri qadam bo‘lib ko‘rindi.
Asosiy sabablaridan biri shaxsiy ambitsiyalar va yangi muhitda o‘zini sinab ko‘rish istagi edi. U o‘zini yangi sharoitda sinovdan o‘tkazishni xohladi.
Futbolchi "Liverpul" klubiga minnatdorligini bildirdi, chunki aynan shu klub uni hozirgi darajaga olib chiqqan. Trent Aleksander-Arnold "Real" jamoasiga 10 million yevro evaziga qo‘shildi.
U hozirga qadar Madrid klubida sakkizta o‘yinda maydonga tushib, ikkita golli uzatma amalga oshirdi. Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqichni boshlab berdi va u yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishga intilmoqda.

Трент Александер-Арнолд испытывал трудности при переходе в Реал
Защитник мадридского "Реала" Трент Александер-Арнолд рассказал, почему он принял решение перейти в ряды "синих" в прошлом трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал это решение одним из самых трудных в своей жизни. По словам Александер-Арнолда, это изменение оказалось для него правильным шагом в нужный момент.
Одной из основных причин были личные амбиции и желание испытать себя в новой среде. Он хотел проверить себя в новых условиях.
Футболист выразил благодарность клубу "Ливерпуль", так как именно этот клуб вывел его на нынешний уровень. Трент Александер-Арнолд присоединился к "Реалу" за 10 миллионов евро.
На данный момент он сыграл за мадридский клуб восемь матчей и сделал две голевые передачи. Этот трансфер стал новым этапом в карьере футболиста, и он стремится проявить себя в новой команде.