Saudiya yoshlar terma jamoasi Rossiya bilan o‘ynaydi
Italiya mutaxassisi Luidji Di Byadjo, joriy yilda Saudiya Arabistonining yoshlar terma jamoasiga bosh murabbiy bo‘lib tayinlandi, Rossiya bilan o‘tkaziladigan do‘stlik uchrashuvlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinlar 5 va 8 sentyabr kunlari bo‘lib o‘tadi. Di Byadjo so‘zlariga ko‘ra, jamoa so‘nggi vaqt ichida o‘rgangan barcha bilim va ko‘nikmalarini namoyish etishga harakat qiladi.
Ular samarali va natijaga yo‘naltirilgan futbol o‘ynashni maqsad qilgan. Murabbiy ta’kidlashicha, uning futbolchilari o‘sish va rivojlanishga intiladi, bu esa jamoa uchun muhim xislat hisoblanadi.
Saudiya Arabistoni terma jamoasi Osiyoda bir marta chempion bo‘lgan hamda ikki marta ikkinchi o‘rinni egallagan. Ularning ko‘pchilik futbolchilari mahalliy chempionatda o‘ynaydi.
O‘tgan iyun oyidagi o‘yinlarda murabbiy ikki legionerni jalb qilgan. Ular orasida Bosniyaning “Zhelezhnichar” klubidan yarim himoyachi Abdulmalik al-Jaber va Niderlandiyaning “NEK Neymegen” klubidan yarim himoyachi Rakan al-Gamdi bor.

Саудовская молодежная сборная сыграет с Россией
Итальянский специалист Луиджи Ди Бьяджо, назначенный в этом году главным тренером молодежной сборной Саудовской Аравии, высказался о товарищеских матчах с Россией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матчи пройдут 5 и 8 сентября. По словам Ди Бьяджо, команда постарается продемонстрировать все знания и навыки, приобретённые за последнее время.
Они ставят целью играть эффективный и ориентированный на результат футбол. Тренер подчеркнул, что его игроки стремятся к росту и развитию, что является важной чертой для команды.
Сборная Саудовской Аравии однажды становилась чемпионом Азии и дважды занимала второе место. Большинство их футболистов выступают в местном чемпионате.
В июньских матчах тренер привлек двух легионеров. Среди них полузащитник Абдулмалик аль-Джабер из боснийского клуба «Железничар» и полузащитник Ракан аль-Гамди из нидерландского клуба «НЕК Неймеген».