Tumilovich: Stankovich «Spartak»da faqat pul uchun ishlaydi
O‘tgan yillarda taniqli darvozabon bo‘lgan Gennadiy Tumilovich Serbiya mutaxassisi Deyan Stankovichning "Spartak" jamoasidagi bosh murabbiy sifatidagi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tumilovichning ta’kidlashicha, Stankovich jamoa oldida yaxshi taassurot qoldiradi, biroq u oddiy murabbiy hisoblanadi. U "Spartak"da pul ishlashni maqsad qilgan va tez orada o‘z yurtiga qaytishni rejalashtirgan.
Bu so‘zlar Metaratings.ru sayti tomonidan keltirilgan. Deyan Stankovich 2024 yilda "Spartak" jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi.
Uning rahbarligida jamoa Rossiya Premer-ligasida 37 o‘yin o‘tkazdi. Shu o‘yinlarda "Spartak" 20 marta g‘alaba qozondi, sakkiz marta durang o‘ynadi va to‘qqiz marta mag‘lub bo‘ldi.
Hozirgi vaqtda "Spartak" Rossiya chempionatining turnir jadvalida oltinchi pog‘onani egallab turibdi va 11 ochkoga ega. Jamoaning kelajakdagi natijalari va murabbiyning faoliyati muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Тумилович: Станкович в «Спартаке» работает только ради денег
В последние годы известный вратарь Геннадий Тумилович высказал своё мнение о работе сербского специалиста Деяна Станковича в качестве главного тренера команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Тумиловича, Станкович производит хорошее впечатление перед командой, однако он является обычным тренером. Он поставил целью зарабатывать деньги в «Спартаке» и вскоре планирует вернуться на родину.
Эти слова приведены сайтом Metaratings.ru. Деян Станкович был назначен главным тренером «Спартака» в 2024 году.
Под его руководством команда провела 37 матчей в Российской Премьер-лиге. В этих играх «Спартак» одержал 20 побед, сыграл вничью восемь раз и потерпел девять поражений.
В настоящее время «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице чемпионата России и имеет 11 очков. Будущие результаты команды и деятельность тренера внимательно отслеживаются болельщиками и специалистами.