Alisson yanvarda Saudiya klublariga ko‘chishi mumkin
«Liverpul» jamoasining darvozaboni Alisson Beker Saudiya Arabistoni chempionati vakillari tomonidan qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan yozda braziliyalik futbolchi Turkiyaga ko‘chib o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi, ammo bu borada aniq kelishuvga erishilmadi. Empire of the Kop manbasining ma’lumotiga ko‘ra, Saudiya Arabistoni yirik klublari yangi yil yanvar oyida Alisson uchun raqobatlashishni rejalashtirmoqda.
Taxminiy transfer qiymati 30 million yevroga baholanmoqda. Alisson oktyabr oyida 33 yoshga to‘ladi.
Uning «Liverpul» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, bu mashhur darvozabonning bozor qiymati 20 million yevroni tashkil etadi.
Alisson 2018 yil yozidan buyon Merseysayd klubini terma jamoa ranglarida himoya qilmoqda. Uning tajribasi va mahorati «qizillar» jamoasining darvozasini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega.
Saudiya Arabistoni klublari bu futbolchini o‘z saflariga qo‘shib olish uchun jiddiy harakat qilmoqda.

Алиссон может перейти в саудовские клубы в январе
Вратарь команды «Ливерпуль» Алиссон Бекер вызывает интерес у представителей чемпионата Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прошлым летом ходили слухи, что бразильский футболист может перейти в Турцию, однако конкретного соглашения достигнуто не было. По информации источника Empire of the Kop, крупные клубы Саудовской Аравии планируют конкурировать за Алессона в январе нового года.
Предполагаемая стоимость трансфера оценивается в 30 миллионов евро. В октябре Алиссон исполнится 33 года.
Его действующий контракт с «Ливерпулем» рассчитан до середины 2027 года. По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость этого известного вратаря составляет 20 миллионов евро.
Алиссон защищает цвета мерсисайдского клуба с лета 2018 года. Его опыт и мастерство имеют важное значение для укрепления ворот команды «красных».