Sobiq "Real" Madrid futbolchisi Hakobo Ramon "Como" klubiga o‘tish sabablarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyaning "Como" klubi iyul oxirida 20 yoshli markaziy himoyachi Hakobo Ramonni o‘z safiga qo‘shganini e’lon qildi. Ushbu transfer narxi 2,5 million yevro deb baholangan.
Shuningdek, "Real" o‘z tarbiyalanuvchisini qayta sotib olish huquqini shartnomaga kiritgan. Hakobo Ramon "Real"dan ketish qarorini qoniqarli deb hisoblaydi.
U o‘z vaqtida o‘yinda ko‘proq maydonga tushish uchun yangi imkoniyatlarni izlash zarurligini ta’kidladi. "Real" futbol tarixidagi eng yaxshi klublardan biri bo‘lsa-da, men o‘zimga ko‘proq o‘yin amaliyoti kerak edi.
Shuning uchun "Como" taklifini qabul qildim va bu qarordan afsuslanmayman, dedi futbolchi. Hozirga qadar Hakobo Ramon "Como" jamoasi bosh murabbiyi Seska Fabregas boshchiligidagi uchta uchrashuvda maydonga tushib, har safar asosiy tarkibda o‘ynadi.
Bu esa uning yangi jamoasida ishonchli o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi. Hakobo Ramoning "Como"dagi faoliyati davomida yanada rivojlanishi va o‘z mahoratini oshirishi kutilmoqda.

Хакобо Рамон объяснил причину ухода из Реала
Бывший футболист "Реал" Мадрид Хакобо Рамон рассказал о причинах перехода в клуб "Комо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский клуб "Комо" в конце июля объявил о подписании 20-летнего центрального защитника Хакобо Рамона. Стоимость трансфера оценивается в 2,5 миллиона евро.
Кроме того, "Реал" включил в контракт право на обратный выкуп своего воспитанника. Хакобо Рамон считает решение об уходе из "Реала" оправданным.
Он подчеркнул, что в свое время было необходимо искать новые возможности для получения большего игрового времени. Несмотря на то, что "Реал" является одним из лучших клубов в истории футбола, мне нужно было больше игровой практики.
Поэтому я принял предложение "Комо" и не жалею об этом решении, — сказал футболист. До настоящего времени Хакобо Рамон сыграл в трех матчах под руководством главного тренера "Комо" Сеска Фабрегаса, выходя в основном составе каждый раз.
Это свидетельствует о том, что он является надежным игроком в своей новой команде. Ожидается, что в "Комо" Хакобо Рамон продолжит развиваться и улучшать свои навыки.