Timber: Arsenalga o‘tgan mavsumdan keyin kuchayish kerak
Londonning «Arsenal» futbolchisi Yurryen Timber klubning transfer kampaniyasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan yozda «kanonirlar» deyarli 300 million yevro sarflab, Martin Subimendi, Eberechi Eze, Viktor Dyokeresh, Noni Madueke, Piero Inkape va boshqa taniqli yangi futbolchilarni jamoaga qo‘shib oldi. Timberning so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsumdan so‘ng jamoa bir nechta o‘yinchilar bilan kuchayishi kerakligi aniq bo‘ldi.
Yozgi transferlar juda faol kechdi va bu jarayon kutganimizdek bo‘ldi. Albatta, «Arsenal»ga bosim o‘rnatilmoqda, chunki jamoa uzoq vaqtdan beri chempionlikni qo‘lga kirita olmadi.
Mikel Artetaning jamoasi yangi mavsumning uchinchi turidan so‘ng olti ochko to‘pladi. Jamoa oldida katta maqsadlar turibdi va futbolchilar har bir o‘yinda eng yaxshi natijani ko‘rsatishga intilmoqda.
Transferlar jamoaning kuchini oshirishga qaratilgan bo‘lib, bu «Arsenal»ning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil hisoblanadi.

Timber: После перехода в Арсенал нужно усилиться
Футболист лондонского «Арсенала» Юрьен Тимбер поделился своими мыслями о трансферной кампании клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прошлым летом «канониры» потратили почти 300 миллионов евро, подписав Мартина Субименди, Эберечи Эзе, Виктора Джукереша, Нони Мадюке, Пьеро Инкапе и других известных новых игроков в команду. По словам Тимбера, после прошлого сезона стало ясно, что команда должна усилиться несколькими игроками.
Летние трансферы проходили очень активно, и этот процесс был таким, каким мы его ожидали. Конечно, на «Арсенал» оказывается давление, так как команда долгое время не могла завоевать чемпионство.
Команда Микеля Артеты после третьего тура нового сезона набрала шесть очков. Перед командой стоят большие цели, и футболисты стремятся показывать лучший результат в каждой игре.
Трансферы направлены на усиление команды, что является важным фактором для будущих успехов «Арсенала».