Yamal La Ligada eng ko‘p muvaffaqiyatli dribll qilmoqda
Barcelona jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal eng ko‘p muvaffaqiyatli dribllar qilgan futbolchilar reytingida yetakchilik qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
18 yoshli futbolchi o‘tgan mavsumdagi kabi raqiblarini yakka tartibda tez-tez mag‘lub etishda davom etmoqda. Hozirga qadar La Liga musobaqasining uchinchi turidan keyin Yamal 18 marta muvaffaqiyatli dribll qilgan, bu esa Yevropaning beshta yetakchi chempionatida eng yuqori ko‘rsatkich hisoblanadi.
Ikkinchi o‘rinda Bilbao “Atletik” jamoasidan Niko Uilyams 16 muvaffaqiyatli dribll bilan turibdi. Uchinchi o‘rinda esa “Tuluza” jamoasidan Yann Gboo 13 dribll bilan joy olgan.
Keyingi o‘rinlarda “Brayton”dan Yankuba Minte 11 va “Real” Madriddan Kilian Mbappe 10 muvaffaqiyatli dribll bilan qayd etilgan. Lamin Yamal nafaqat ko‘p sonli muvaffaqiyatli dribllar bilan ajralib turadi, balki u ikki marta gol urgan va ikki samarali uzatma amalga oshirgan.
Uning o‘yini jamoasi uchun katta foyda keltirmoqda va yosh futbolchi kelajakda yanada yuqori natijalarga erishishi kutilmoqda.

Ямал Ла Лиге делает больше всего успешных дриблингов
Крайний защитник команды «Барселона» Ламин Ямаль лидирует в рейтинге футболистов с наибольшим количеством успешных дриблингов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
18-летний футболист продолжает часто обыгрывать соперников один на один, как и в прошлом сезоне. После третьего тура Ла Лиги Ямаль совершил 18 успешных дриблингов, что является лучшим показателем среди пяти ведущих чемпионатов Европы.
На втором месте находится Нико Уильямс из «Атлетика» Бильбао с 16 успешными дриблингами. Третье место занимает Янн Гбуо из «Тулузы» с 13 дриблингами.
Далее следуют Янкуба Минте из «Брайтона» с 11 и Килиан Мбаппе из «Реала» Мадрид с 10 успешными дриблингами. Ламин Ямаль выделяется не только большим количеством успешных дриблингов, но и тем, что забил два гола и сделал две результативные передачи.
Его игра приносит большую пользу команде, и ожидается, что молодой футболист в будущем достигнет ещё более высоких результатов.